FB

O nás

Jsme nová provozovatelská organizace, která bude zastupovat nezávislé lékárny na jednáních s pojišťovnami a státní správou. Na smyslu lékárenské péče jako součásti zdravotní péče nám záleží a nehodláme z něj slevit. Každý, kdo poskytuje lékárenskou péči je poskytovatel zdravotní péče, nikoli jen majitel nebo podnikatel. Proto se náš spolek jmenuje Poskytovatelé lékárenské péče z.s.

 

Nechceme se schovávat za planá slova!
Máme jasnou představu, jak věci změnit.
Nabízíme Vám novou provozovatelskou organizaci, do které se můžete sami zapojit, jestliže Vás stávající organizace neoslovily.

 

CO JE NÁŠ NEJBLIŽŠÍ CÍL?

Zúčastnit se jednání o úhradě výkonu farmaceuta v roce 2016.

 

CO POTŘEBUJEME OD VÁS?

Můžete  vstoupit do našeho spolku, ale hlavně potřebujeme co největší počet plných mocí. Nemusíte se bát, že se udělením plných mocí někomu jinému než GML budou tříštit síly. V dohodovacím řízení vystupují všechna sdružení provozovatelů  a nic jim nebrání v tom, aby své síly spojily. Samozřejmě je naší ambicí získat plných mocí více než GML, protože nechceme, aby se opakovala situace z letošního ledna, kdy GML bez boje ustoupilo VZP a dalším zdravotním pojišťovnám. Nevadí, že už jste třeba plnou moc udělili GML. Pokud nyní udělíte plnou moc našemu spolku, automaticky se tím zruší plná moc pro GML.

 

CO BUDEME V DOHODOVACÍM ŘÍZENÍ PRO ROK 2016 PROSAZOVAT?

  • Signální kód výdeje léčivého přípravku není výkon dispenzace.
  • Limitaci je třeba počítat z receptů za referenční období, vykázaných všem pojišťovnám.
  • Limitace musí mít vždy možnost nárůstu.
  • Signální kód musí být proplacen i lékárnám, které v roce 2014 neexistovaly, popř. během roku 2014 vznikly nebo "jen" změnily právní subjektivitu.

 

CO CHCEME DĚLAT DÁL?

Do budoucna se chceme rozvinout v plnohodnotný spolek provozovatelů. Budeme aktivně spolupracovat s odbornou společností (ČFS) na tvorbě nových výkonů. O našich krocích budeme jednat s ČLnK.

 

Rozhodnutí soudu

Ke stažení

prihlaska
plna moc

Odkazy

cfs cfs komora ministerstvo sukl vzp svaz pojistoven